شرکت همپار با سابقه حضور بیش از 40 سال در صنعت پتروشیمی کشور، نقش بسزا و قابل اتکایی در تامین مواد اولیه شامل استئارات های فلزی، انواع کاتالیست، آنتی اکسیدان و مواد افزودنی دارد. ثبت شرکت برلوخر بعنوان شریک تجاری همپار در لیست شرکت های مورد تائید ،Lyondell Basel که از لایسنسور های عمده اکثر مجتمع های پتروشیمی کشور می باشد، حضور ما را در صنعت پتروشیمی قوت بخشیده است. هم اکنون، شرکت همپار بعنوان شریک تجاری شرکت برلوخر، در لیست :فروشندگان مجاز کلیه مجتمع های پتروشیمی ثبت و به ارائه خدمات مشغول می باشد که شامل محصولات ذیل می باشد

صنایع پتروشیمی

استئارات های فلزی

استئارات های فلزی، ترکیباتی از اسید های چرب همراه با فلزات با ظرفیت های مختلف می باشند. مهمترین استئارات های فلزی به لحاظ مقدار تولید شامل استئارات های روی، کلسیم، منیزیم و آلومینیم هستند. بزرگترین امتیاز این دسته از مواد کاربرد گسترده آنهامی باشد.
مهم ترین این کاربرد ها عبارتند از: خواص روان کنندگی، جدا کنندگی، مقاومت در برابر نفوذ آب، ظرفیت ژل کنندگی، اثر پایدارکنندگی، کاهش دهنده تشکیل کف، و نیز به عنوان Acid Scavenger می توانند مورد استفاده قرار گیرند.
استئارات های فلزی در اشکال فیزیکی متفاوتی عرضه می شوند که شامل : پودر، پودر بسیار ریز و دانه شکری است.

کاربرد در صنایع پلاستیک و پلیمر

استئارات های فلزی که در ابتدا به عنوان Acid Scavenger، روان کننده و عامل جدا کننده مواد در قالب استفاده می شد، امروزه اهمیت زیادی برای عملیات پخت (Melt) پیدا کرده است.
علاوه بر بهینه کردن تولید، استفاده از استئارات های فلزی این امکان را ایجاد می کند که محصول نهایی با سطوح صاف تر و اصطکاک کمتر داشته باشیم.
استئارات های فلزی، اساسا از مواد خام آلی تهیه می شوند. لذا در هنگام فرآیند، تغییر رنگ که در نتیجه “در معرض دما بودن” حاصل می شود، تا حدی از بین می روند. بدین منظور، شرکت برلوخر، بازه ای از استئارات های فلزی را که در برابر دما پایدار هستند توسعه داده است. این مواد هنگامی که از ترموپلاستیک های رنگی روشن یا شفاف استفاده می شوند، به شدت در مقابل تغییر رنگ حتی در دمای بالا مقاوم هستند.
شرکت همپار با استفاده از تکنولوژی برلوخر و توان تولید سالیانه بیش از 3000 تن انواع استئارات های کلسیم و روی، توانسته است ضمن استفاده از این محصولات بعنوان ماده اولیه در تولیدات خود، بخشی از آن را به شرکت های پتروشیمی نظیر پتروشیمی های تبریز و مارون عرضه کرده و در عین حال سایر استئارات های مورد نیاز پتروشیمی های دیگر نظیر پتروشیمی بندر امام، شازند، جم، قائدبصیر وکرمانشاه را از واحد تولیدی در کشور مالزی که متعلق به شریک تجاری خود (شرکت برلوخر آلمان) می باشد، عرضه و در داخل کشور تحویل مشتریان محترم نماید.

Main fields of plastics applications

Metallic Stearate
PE
PP
PS
ABS
PA
PVC
SMC/BMC
Calcium
 *  *  *  *  *  *  *
Zinc
 *  *  *  *  *
Magnesium
 *  *
Aluminium
 *  *

سایر افزودنی های صنایع پتروشیمی

شرکت همپار برلوخر با در اختیار داشتن منابع مختلف و دفاتر فعال در اکثر کشورهای اروپایی و آسیایی آماده عرضه سایر مواد اولیه و اساسی مورد نیاز صنعت پتروشیمی از قبیل :

  • مواد آنتی اکسیدان
  • کاتالیست ها
  • سایر مواد افزودنی

که مورد تائید صاحبان حق لیسانس محصولاتی از قبیل LDPE ،HDPE ،PP مانند Lyondell Basell هستند، می باشد.