پنل، دیوار پوش، سقف کاذب

پنل، دیوار پوش و سقف کاذب پی وی سی محصولاتی هستند که به دلیل برآورده ساختن نیازهای اقتصادی و زیست-محیطی جایگاه ویژه ای در صنعت ساختمان یافته اند. شرکت همپار - برلوخر با پشتوانه بخش تحقیق و توسعه خود، اقدام به بهینه نمودن استابیلایزرهای این صنعت و ارائه محصولاتی با کیفیت یکنواخت و متناسب با نیازهای مشتریان خود جهت تولید محصولاتی با قابلیت های مکانیکی و عملکردی بالا نموده است.
استابیلایزر One – Pack شرکت همپار، این قابلیت را ایجاد می کند که تولید کنندگان دیوار پوش، با ایجاد شرایط پخت مناسب مواد در اکسترودر، محصولی یکنواخت را تولید نمایند. از ویژگی های این استابیلایز، تنظیم روان کنندگی لازم برای بازه گسترده ای از فرمولاسیون های تولید دیوار پوش می باشد.
محصول بهینه شده شرکت همپار – برلوخر با کد Baeropan SMS 51191 P/1، علاوه بر خواص ذکر شده، این قابلیت را ایجاد می کند که محصولی با رنگ سفید بهتر و براقیت بالاتر تولید گردد.
افزایش مقاومت مکانیکی و ضربه پذیری دیوار پوش و پنل، از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از عواملی که در افزایش مقاومت مکانیکی موثر است، تنظیم میزان پخت مواد درون اکسترودر است، که اصطلاحا به آن میزان ژل شدگی (Gelation) گفته می شود. استابیلایزر همپار – برلوخر، این قابلیت را دارد که تا حد بسیار زیادی مشکل پخت ناقص مواد درون اکسترودر را بهبود بخشد.
از دیگر موادی که می تواند برای افزایش مقاومت مکانیکی پنل پی وی سی استفاده شود، بهبود دهنده ضربه (Impact Modifier) است که مقاومت ضربه ای محصول نهایی را افزایش می دهد و موجب می شود تا در دمای معمولی و حتی پایین تر، این محصولات مقاومت ضربه ای مناسب را از خود نشان دهند. این خاصیت به آن علت است که مواد بهبود دهنده ضربه با جانشینی در ماتریس پی وی سی، انرژی ضربه را جذب و با پخش این انرژی در زنجیره پلیمر اثر مخرب آن را دفع می کنند.
محصول CPLOID برند انحصاری شرکت همپار- برلوخر برای ماده Chlorinated Polyethylene می باشد. CPLOID ترکیبی عالی از سازگاری، فرآیند پذیری و ضربه پذیری در فرمولاسیون های مختلف پی وی سی سخت می باشد. بکارگیری CPLOID بدلیل ساختاری پلیمری آن، امکان افزایش میزان فیلر ( پرکننده) نظیر کربنات کلسیم را فراهم می سازد. CPLOID همانند چسب در میان زنجیره های پی وی سی عمل نموده و چقرمگی (Ductility) محصول را بهبود می بخشد که این موارد موجب داشتن محصولی با کیفیت نهایی خواهد شد.
Stabilizer
System

 

Dosage [phr]
Supply Forms
51191 P/10
Lead
5.0-5.5
Flakes
90051 P
Ca/Zn
5.0-6.0
Flakes
Hampawax PEW
Polyethylene wax, flakes
CPLOID
Chlorinated polyethylene
ASM 230 GP/2
Color booster, whitening agent
ASM 140 P
Booster for wide panels